14 липня 2011 р.


За титули, кубки та медалі змагалися тернопільські нардисти під час турніру з класичних нардів. Розумовий бій тривав більше трьох годин. Такі змагання провели у нашому місті уже втретє. Захід організували на честь Гетьмана України Пилипа Орлика з нагоди 15-ї річниці прийняття Конституції.

Конституція Пилипа Орлика - це насамперед інтелектуальна праця. Цим вона символічно і перетинається із розумовими видами спорту, - каже президент Асоціації Захисту Прав і Свобод Молоді "Дружба", головний суддя турніру Ігор Сцібайло. - Ми повинні працювати над популяризацією розумових та інтелектуальних ігор.

На цьогорічному турнірі панувала гарна й затишна атмосфера. Адже позмагатись завітали й уже знайомі між собою гравці — зокрема чемпіони та призери минулорічних змагань. Нарди — це гра, яку ще достатньо не визнали у нас в Україні, - продовжує головний суддя. - Однак нею захоплюється увесь світ. Вона нічим не поступається ані шашкам, ані шахам. А також, ми хочемо зламати стереотипи, що у нарди грають лише в місцях позбавлення волі. Відтак, тернопільські нарди зібрали працівників міськради, лікарів, підприємців, громадських діячів, спортсменів, журналістів та школярів. Загалом 16 чоловік.

Переможці отримали грамоти, кубки, медалі та цінні подарунки від організаторів змагань, а також піцу від власника піцерії "Coca-Cola" Олега Подюка і смачний шашлик від власника "Шашличної" Артура Айказулі, які долучилась до проведення змагань. Сьогодні символічно ми грали без грошових внесків, - продовжує пан Сцібайло. - Відтак і грошових винагород немає. Можливо, у майбутньому гратимемо із такими внесками і матимемо змогу давати винагороди, а наразі переможці отримують грамоти, кубки, медалі, дорожні нарди, частунки і звісно — титули перможця та призерів.

В нелегкій боротьбі переможцем ІІІ-го традиційного турніру з КЛАСИЧНИХ НАРДІВ на честь Гетьмана України Пилипа Орлика став, один із спонсорів змагань, підприємець Артур Айказулі, друге місце посіла тернополянка Наталія Кочан, а третє місце виборов представник Тернопільської школи розумових ігор Ярослав Голда.

Змагання проходили на літньому майданчику піцерії «Coca-Cola» та закладу харчування «Шашлична» на бульварі Шевченка, які люб’язно стали спонсорами спортивного заходу. Організували турнір - Асоціація Захисту Прав і Свобод Молоді «Дружба», СК ім.Б.Сцібайла «ГалТер’S», Тернопільське міське товариство Українського реєстрового козацтва, Управління у справах сім’ї, молодіжної політики, спорту і туризму Тернопільської міської ради та Управління з питань фізичної культури і спорту Тернопільської ОДА. Наступний турнір з гри у нарди заплановано провести до Дня незалежності та Дня міста Тернополя.

Немає коментарів: