7 серпня 2007 р.

20 хвилин: Під Тернопільську облраду принесли 20 мішків сміття

20 великих поліетиленових пакетів зі сміттям привезли учора в обід під будинок облради представники проекту “Квітуча Тернопільщини” на знак протесту проти забруднення річки Серет і державного заказника в Касперівцях Заліщицького району. Волонтери звернулися до керівництва області із закликами та листами звернути увагу підпорядкованих їм служб і голів сільрад на екологічну ситуацію в краї.

— Ми привезли мішки не для того, аби когось скомпрометувати. Та й до політики проект стосунку не має, — каже керівник інформаційного відділу проекту “Квітуча Тернопільщина” Ігор Сцібайло. — Метою акції є привернути увагу влади і людей до екологічних проблем Тернопілля.

27-29 липня 20 учасників проекту вирушили в екологічну експедицію у села Більче-Золоте та Касперівці. Вони виловлювали з Серету пластикові пляшки і склянки, а потім скидали їх в пакети місткістю в 120 літрів, органічні ж відходи — в ями, які виривали на місці. Частина учасників плила Серетом на катамарані, решта ходила берегами.

— Ми думали, що все обійдеться однією експедицією, та за два дні ми навіть не змогли зібрати сотої частини сміття, яке там розкидане, — продовжує Ігор Сцібайло. — Воно лежить там тоннами. Страшно подумати, що станеться, коли гнилі води з-під сміттєзвалищ потраплять у водосховище.

Проблему з забрудненням, на думку Ігоря Сцібайла, попри сприяння влади, повинні насамперед вирішувати люди – приїжджі та жителі довколишніх сіл. Саме вони влаштували стихійне сміттєзвалище.

— На березі водосховища є база відпочинку “Росинка”, але її територія така ж забруднена, — зауважує Ігор Сцібайло. — Ніхто з місцевих нам не допоміг. Ми навіть зверталися до голови сільради в Більче-Золоте, та він сказав, що немає техніки та реманенту для очищення ділянки.

Сміття простояло під стінами облради близько 30 хвилин. Потім представники “Квітучої Тернопільщини” зустрілися з головою облради Михайлом Миколенком і заступником голови обладміністрації з гуманітарних питань Анатолієм Вихрущем.

— Вони пообіцяли врахувати наші пропозиції і скликати найближчими днями екологічну комісію, — розповідає Ігор Сцібайло. — Та ми на цьому не зупинимось - у серпні та вересні зробимо ще дві експедиції.

Після цього учасники проекту завантажили пакети зі сміттям назад у машину й відвезли його на Малашівське сміттєзвалище.

Ірина ПРОЦИК

Немає коментарів: