31 липня 2007 р.

Екологічна експедиція

Учасники дослідницької екологічної експедиції, яка тривала 27-29 липня у Касперівському ландшафтному заказнику загальнодержавного значення на річці Серет(від с.Більче Золоте до с.Касперівці), зібрали понад 20 великих (120л.) мішків пластикового сміття і ще приблизно таку ж кількість органічного сміття було закопано у землю. Зібране та утилізоване сміття є мізерною часткою (значно менше 1%) існуючого забруднення заповідника державного значення.Експедицію оргпнізували Асоціація Захисту Прав і Свобод Молоді "Дружба", Благодійний фонд "НАШЕ МАЙБУТНЄ" спільно з магазином будматеріалів "ТРИЛОБІТ" за підтримки обласного управління з питань туризму.
Представники проекту „Квітуча Тернопільщина” обурені станом заповідної території на ріці Серет, яка є однією з найважливіших водних артерій області. Також непокоїть стан Касперівського водосховища, яке знаходиться у надто забрудненому стані. Найбільше у річці та на її берегах твердих побутових відходів, зокрема пластикових пляшок та банок. Існуючі джерела на ріці також знаходяться у занедбаному стані, часто вони закидані сміттям, є не розчищеними та не пронумерованими. У річці знаходиться багато сіток та інших браконьєрських пристосувань для незаконного вилову риби.
Підсумовуючи результати моніторингу можна резюмувати що екосистема Касперівського ландшафтного заповідника загальнодержавного значення знаходиться у жахливому стані. Територія заповідника 818 гектарів, водного плеса 300 га.Причиною забруднення є безконтрольний відпочинок людини, залишені після нього тверді та інші побутові відходи у зоні відпочинку. Також значну частину забруднення заповідної території становлять різні відходи викинуті у ріку або на її береги місцевими мешканцями сіл Більче-Золоте, Монастирок, Голігради, Лисичники та Касперівці Борщівського та Заліщицького районів. Брудною є також територія поблизу бази відпочинку Росинка, яка розташована на березі Касперівського водосховища. А територія заповідника поблизу Касперівської ГЕС взагалі перебуває у плачевному стані, на берегах водосховища лежать купи (тонни) сміття, які з кожним днем збільшуються і згодом, коли гнилі води з під сміттєзвалищ попадуть у водосховище, можуть спричинити екологічну катастрофу.
Зважаючи на вищенаведені факти через представників мас-медіа хочемо привернути увагу владних чиновників, місцевих громад та усієї громадськості у необхідності термінового стратегічного очищення заказника та кардинальної зміни відношення до заповідної території краю.За додатковою інформацією, яка вас цікавить, прошу звертатись у прес-центр проекту „Квітуча Тернопільщина”.

Немає коментарів: